Naná, hogy sötétben is ki kell próbálni. Az első kép „sima”, csak az állványnak köszönhetően 2 másodperces expozícióval és ISO 80-nal. A második photoshopban kézzel HDR gyártott, 6 képből. Mind ISO 80, +2 és -2 EV között, max. záridő 8 sec, min. 1/5 sec. Ez kézből nem ment volna, asszem :D
2010. július 23.
HDR-teszt
Már sokat nézegettem, hogy kipróbáljam-e, most végre sikerült hirtelen felindulásból venni egy fényképezőgép-állványt. Az első esetlen próbálkozások HDR képek összerakására alább láthatóak.
A felső kép jobb oldala egy szimpla fénykép, a bal fele pedig -3 és +3 EV közötti képsorozatból van összesakkozva. Az alsó bal fele -1 és +1 EV közötti képekből áll (még így is van ghosting, dehát fúj a szél); a jobb fele pedig egy sima 0 EV-s.
2010. július 5.
Tipográfia és billentyűzetkiosztás
Hirtelen felindulásból csináltam egy X.org mintára kibővített magyar billentyűzetkiosztást Windowsra, a Microsoft Keyboard Layout Creatorral.
Bővebb magyarázat az fsf.hu blogon, letöltés itt.
Idézet innen:
A legtöbb hibát kétségkívül az írásjel-használatban követjük el, pedig az írásjelek használatának alapjai ugyanúgy megtalálhatók „A magyar helyesírás szabályai”-ban, mint más helyesírási témák.
Alapszabály, hogy az elérhető írásjeleket ne helyettesítsük valami mással. A következő példa a legtipikusabb hibákat és javításukat mutatja:
Legyen „idézet” az "idézet",
Béla bá’ a Béla bá',
Vége… a vége...,
1994–98 az 1994-98,
5×6 az 5x6,
0,25 a 0.25 helyett!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)